PKN vol #17

TAK HURÁ!
Poslední červnový pátek vám otevřeme brány na tajném místě a představíme vám deset inspirativních hostů v deseti svižných a zajímavých prezentacích… Na koho se můžete těšit? To vám jako obvykle budeme odtajňovat postupně od konce května.
Hosté:
Jiří Hálek / ortodontista a ultramaratonec
Bylinková zahrada / Kateřina Čadková a Jakub Kovář
Markéta Broumová / Mighty Sounds
Emanuel Hoda / modely v lahvích
Občerstvení zajištěno
Vstupné 120Kč / 150Kč – předprodej na goout.net (https://goout.net/…/pecha-kucha-night…/szekfpt/ )
Akci pořádá Sunshine Cabaret, z.s. a CAN Prod.

Malování a tvůrčí práci se věnuji už od mala a jako strakonický rodák jsme chodil do místní ZUŠ, kde jsem začal rozvíjet své umělecké schopnosti, poté jsem absolvoval výtvarnou školu v Písku, k umění a tvorbě jsem měl vždy blízko, a tak jsem se i ve svém profesním životě nejdříve točil okolo grafiky a propagace a pak zavítal do strakonického muzea, kde jsem vytvářel výstavy. Celou dobu jsem mezitím věnovat kresbě a malbě, na které jsem později navázal s technikou airbrush a tetováním. V současnosti provozuji ve Strakonicích tetovací studio.


Rádoby profesionální dramaturg, režisér a více než občasný herec amatérské Loutkové scény Radost Strakonice. Jeden ze dvou zakládajících členů experimentální divadelní skupiny Přespolní. Promluví o amatérském loutkovém a alternativním divadle, nejen lokálním.


Kateřina je umělkyně, performerka a spolu s Darinou Alster vedoucí Ateliéru nová média II na AVU. Ve svých performancích otevírá témata feminismu, tělesnosti, sexuality, mateřství, mezilidských vztahů a citů. V roce 2020 vydala knihu Milk and Honey zabývající se zkušenostmi matek umělkyň. V roce 2018 byla finalistkou Ceny Jindřicha Chalupeckého pro umělce do 35 let. Spolu s Darinou Alster založila podpůrnou skupinu (nejen) pro matky umělkyně Mothers Artlovers.


Paulina je česká sochařka, scénografka a konceptuální výtvarnice. Vystudovala AVU v ateliéru Karla Nepraše a posléze u Milana Knížáka. Od roku 2010 do roku 2020 byla kurátorkou výstav ve Společenském centru UFFO v Trutnově. V současné době pracuje pro Alšovu jihočeskou galerii jako vedoucí marketingově produkčního oddělení a public relations. Ve spolupráci s Petrem Seifertem a firmou G1 Glass Art Studio začala vytvářet rozměrné reliéfní portréty z taveného skla. Od roku 2009 spolupracuje s filmovým architektem Ondřejem Nekvasilem a pro film už vytvořila kolem 20 realizací. Volný čas tráví také jízdou na koni a příležitostnou sportovní střelbou, které se profesně věnuje její manžel Petr Zvolánek. Momentálně můžete vidět její výstavu „PAR FORCE“ v Bechyni.

www.paulinaskavova.cz


Dva zahradní architekti objevili místo, kde se mohou naplno realizovat a odkrývat stopy práce našich předků. V roce 2018 koupili památkově chráněnou usedlost v jižních Čechách v obci Modlešovice. Od té doby jsou na dobrodružné cestě objevovaní zapomenutých postupů a dovedností. Dobrovolně se zavázali dotáhnout celkovou obnovu a znovuoživit v plné kráse mimořádné místo, které po desítky let opuštěně chátralo a pustlo.


Členka týmu festivalu Mighty Sounds od roku 2009. Festivalu se ale účastnila jako účinkující od prvního ročníku v roce 2005. Pracuje na pozici PR manažerka, ale stejně jako všichni ostatní v týmu občas dělá i něco úplně jiného, když je to potřeba. Kromě festivalu Mighty Sounds pomáhá pořádat vědecké konference a propojuje vědce v oblasti mediálních a komunikačních studií při práci pro evropskou vědeckou asociaci. Zpívá v kapele Nano. Festival Mighty Sounds je nejen pro ni srdeční záležitost.


Jiří Hálek, ortodontista ze Strakonic. V roce 2006 při studiu na lékařské fakultě v Brně začal vymýšlet jak zlepšit fyzickou kondici zcela zničenou neustálým vysedáváním u knížek. Po vyzkoušení mnoha individuálních i kolektivních sportů se nakonec odpověď ukázala úplnou náhodou v roce 2010, kdy v soutěži na dnes již neexistujícím webu vyhrál první opravdové běžecké boty. Od té doby se běh stal každodenní součástí života a od bezcílného pobíhání v české přírodě se jasným cílem stalo absolvování nejtěžších a nejzajímavějších ultramaratonů, které se ve světě dají běžet. Specializuje se na běhy delší než 100 mil a vůbec nejoblíbenější disciplínou jsou 200 mílové běžecké závody.


Emanuel Hoda (2. 11. 1943, Sušice) bydlí ve Strakonicích. Absolvoval střední průmyslovou školu v Písku, je ženatý, má dvě děti a čtyři vnoučata. Dlouhá léta pracoval jako konstruktér a technologický projektant motocyklové výroby ČZ Strakonice. Baví ho turistika a značení turistických cest, psaní říkanek, sbírání pohlednic z výletů, výroba hraček a psaní pohádek pro vnoučata. Jeho hobby je ale mimo jiné i stavba modelů do skleněných lahví. Do dnešního dne vyrobil a vestavěl do lahví 1130 modelů. Je veden v knize českých rekordů a podle vyjádření odborníků je však v tomto oboru evropským a světovým rekordmanem… Každý model je unikát. Vystavoval v desítkách výstavních síní, jeho loď v lahvi „doplula“ až do Šanghaje na světovou výstavu EXPO… Do budoucna si přeje hlavně zdraví a možnost pokračovat ve své práci, aby se ještě ve zdraví dožil výstavy modelů v lahvích ve Strakonicích.


Kravál123456 je básník, slamer, produkční autorských čtení a organizátor festivalu SAMÝ KECY. Má za sebou stovky autorských performancí. Vyšly mu tři sbírky básní – poslední s názvem Řez rybou (Perplex; 2021). Publikuje také v tuzemských literárních časopisech a jeho divadelní hru V Kadani je krásně uvádělo Divadelní studio D3. Je členem tvůrčí skupiny bizarního a béčkového scénického čtení Hellbogen a občas hraje na různých místech na kytaru. Je šéfredaktorem satirické stránky Mrtvý kraj o Karlovarském kraji, kde také žije a věnuje se pedagogice v oblasti médií a kreativity.