PKN vol #13

Deset inspirativních hostů ve svých deseti svižných prezentacích. Po roce opět doma, ve Strakonicích!
POZOR! Výjimečně startujeme ve 20h, vstup do areálu bude možný od 19h, parkování na místě zajištěno.
Vstupné 110Kč v síti goout.net

Tentokrát na letišti Strakonice!

Architektonický atelier dotegg architekti vznikl v roce 2016 po desetileté spolupráci dvou spolutvůrců. Ing. arch. Lucie Lebedová absolvovala Fakultu architektury na ČVUT, Ing. František Lebeda vystudoval Pozemní stavby a architekturu na Stavební fakultě tamtéž.

dotegg architekti se snaží osobním a osobitým přístupem, mladými a nezávislými názory udělat z každého návrhu a realizace příjemnou vzpomínku. Jako architekti chtějí mít vizi a cíl, ale jsou si vědomi, že zakázku zpracovávají pro někoho. Cesta ke konečnému výsledku je tedy vždy otázkou dialogu a cíl přichází až při spokojenosti všech zúčastněných.

Jde nám především o to, aby kterýkoliv návrh byl zážitkem a užitkem v pozitivním slova smyslu nejen pro nás, ale především pro klienta.

Více na www.dotegg.cz.


JANA PICHLÍKOVÁ  (Janča P.) – rodačka z Cehnic milující Jižní Čechy

Životním mottem – nespoutanost a vítr ve vlasech

Všestranně zaměřená sportovkyně se specializací na maratonské závody na horském kole (MTB XCM), prokládané disciplínou crosscountry olympic a terénními triatlony. Od 13 do 25 let se věnovala jízdě na koni plemene Shagya Arab a výcviku mladých jezdců.

V současné době závodí v barvách týmu KROSS BIKERANCH TEAM z Prahy, jenž je zaměřen zejména na ČESKÝ POHÁR MARATONŮ.

Mezi její největší úspěchy patří:

– dvojnásobná mistryně ČR v XCM (2017, 2018), 

– jednonásobná vicemistryně ČR v XCM (2019), 

– mistryně Světa a mistryně Evropy v terénním triatlonu Xterra za rok 2019, 

– mistryně ČR v terénním triatlonu Xterra za rok 2020,

– 3x účast na MS v XCM,

– 2x účast na ME v XCM


JAKUB DOUBRAVA

Divadelní, loutkový a filmový herec, autor divadelních her a v současnosti režisér literárních pořadů v Českém rozhlase Plzeň, aktivní člen kulturního spolku Rašelina a KABARET KAJBAR a zdravotní klaun. Je porotcem recitačních a divadelních přehlídek a pořádá putovní festival UBU Camp.

http://www.kabaret-kajbar.cz/…avy


TEREZA ČERNÁ

Tereza je původem Strakoňačka žijící v Praze. Před narozením syna byla 4 roky vedoucí produkce TEDx Prague. Nyní je členem programového týmu a od roku 2018 je také ředitelkou neziskovky Power of X. Právě o této své aktivitě i o hnutí TEDxu vůbec bude mluvit ve svém vystoupení.


PAVLA VÁŇOVÁ ČERNOCHOVÁ / Vila Fiala

Galerijní pedagožka, milovnice architektury a umění, propagátorka památkové péče. Občanská aktivistka, herečka, kurátorka, vedoucí Podbrdského muzea v Rožmitále pod Třemšínem. Manželka, matka. Od roku 2016 aktivně usiluje o záchranu a obnovu budovy výletní restaurace Vily Fiala v Blatné a vybudování obecního rozária v její zahradě. Podílí se na kulturním dění v Blatné organizací přednášek zajímavých osobností, galerií Sedmá kolej a svými uměleckými intervencemi ve veřejném prostoru.


Víťa Marčík ml. / Divadlo Já to jsem

Divadlo „Já to jsem“ je potulné seskupení loutek a herců z jižních Čech. Je součástí rodinného divadla Víti Marčíka, ale svým názvem se chce odlišit, aby nedocházelo k nedopatřením, že někdo jde na staršího vousatého Marčíka, ale ve skutečnosti vidí mladé bez vousů. I když nutno říct, že i těm už vousy rostou. (Samozřejmě, že jen té mužské části souboru.)

Divadlo vzniklo v roce 2007 v Drahotěšicích na statku u Marčíků.

Zakládajícími členy byli kamarádi Adam Berger, Vjačeslav Nečunajev, Vítězslav Marčík ml. a babička Juříčková, která nám vařila čaj a kávu, ale hlavně nás tam trpěla. Postupem času se do divadla připojili i (sourozenci) Eva a Jaroslav Marčíkovi.

A není všem dnům konec.

 

http://jatojsem.eu/


Pavel Rejžek / mezinárodní fotbalový rozhodčí
Pavel Rejžek je mezinárodním fotbalovým rozhodčím. V roce 2020 byl zapsán na listinu UEFA/FIFA. Fotbalovým rozhodčím je již od svých 17 let. Vystudoval vysokou školu v oboru Konstrukce staveb. Když mu zbude trocha času rád jezdí na kole, maluje nebo si vyjde do přírody a pozoruje ptactvo 🙂

Pastvina: Jedlý park a minizoo je prostor a zároveň vize. Pastvina je veřejný park. Přírodní zahrada. Zelinářství. Venkovní market. Malá vegetariánská farma, zoo. Originální pohostinství. Prostor pro školu hrou. (www.pastvinasumava.cz)


Milan Špiller

Písečák žijící v Praze, který se po mnoha letech pobytu v zahraničí před třemi lety vrátil do České republiky. Neúnavný propagátor elektronické a taneční hudby, producent, DJ vystupující od roku 1990 a profesí light designer. Několik let navštěvuje kurzy hudební produkce a v Abletonu. V minulém roce zakládá platformu s názvem Music Sound Generation. Projekt zastupující hudební umělce a stejnojmennou nahrávací značku, u které vydává avantgardní skupina NTS trio (Nejtek, Tichý, Smetáček), o kterou se stará i jako její manažér. V letošním roce pod projektem Echoes from Dust (společný projekt s Romanem Raiem) přispívá produkčně s dvěma tracky na kompilaci Isolation Scripts (label Moving Pictures) společně s dalšími českými producenty elektronické hudby. Je každoročním delegátem v rámci hudební konference Nouvelle. Pod uměleckým jménem MfS  (Milan from Sand) připravuje své první downtempové EP s názvem The Bees Story, na kterém hostuje i jazzman Pavel Hrubý (klarinet, saxofon). Od roku 2018 se také spolupodílí společně s Ivo Voříškem na tvorbě dramaturgie a produkce píseckého multižánrového hudebního festivalu Cool v Plotě. 


Jsme spolek tvořený dvěma desítkami studentů a mladých lidí. Poprvé jsme se rozhodli přispět svým dílem k připomenutí 17. listopadu svým vrstevníkům i celé společnosti před pěti lety. Chceme poděkovat za to, že žijeme ve světě takřka neomezených možností.

Chceme ukázat, že svoboda pro nás není samozřejmostí, ani prázdným slovem. Rádi bychom se setkali a pobavili s Vámi všemi, pro něž je tento den stejně významný jako pro nás.


Ing. arch. Josef Smutný

 Architekt a moderátor diskusí o architektuře je aktivním členem České komory architektů a místopředseda spolků Člověk a prostor a Sudoměřské proudy. Vede vlastní architektonickou kancelář ilex design.
V letech 2011 – 2014 byl místopředsedou představenstva České komory architektů, a dodnes je aktivním členem pracovní skupiny pro zahraničí, kde zastupuje Českou republiku na konferencích na téma Politiky architektury (Architecture Policy). Zastupoval ČKA v poradním sboru Ministerstva kultury pro památkový zákon.
V současné době je předsedou Rady architektů města Liberec. Pro primátorku města Prahy organizoval a moderoval významné mezinárodní konference Principy plánování evropských měst. Celou jeho profesní kariéru provází péče o českou krajinu, vodu a památky. V současnosti převzal správu významné kulturní památky –
ruinu historického areálu bývalého pivovaru v Rudníku v Podkrkonoší.

Spolek Sudoměřské proudy, z.s. je nezisková organizace, která vznikla na podporu a ochranu řeky Otavy a přírody v okolí malebné vesničky na jihu Čech – Sudoměře. Spolek vznikl v roce 2018 jako reakce na prodej pozemků kolem řeky Otavy soukromníky či obcí Čejetice, pod kterou Sudoměř spadá.

sudomerskeproudy.cz

ilex.cz