PKN vol #8

Je to tak… osmá Pecha Kucha Night Strakonice už se nám pomalu blíží, a tak si prozatím zapište datum a těšte se!
Hosty i místo budeme odtajňovat postupně od začátku září 🙂

Vstupné 110Kč

událost na facebook

Martin Chvosta – zakladatel a průvodce RÁJE – Svobodné lesní (ne)školy u Zahorčic na Strakonicku, zakladatel Asociace lesních škol. Východiskem pro hodnoty Svobodné lesní školy je přesvědčení, že „svět je příznivý“ (důvěřujeme světu, že má smysl). Chceme rozvíjet pozitivní přístup k životu. Důvěra, jak ji chápeme, nutně ústí ve svobodu a v sebeřízení. Důvěra, že já i ostatní „jsou v pořádku“. Z toho vyplývá dovednost nebrat si věci osobně a respektovat autonomii a potřeby u sebe i u druhých. Tato důvěra dále otevírá cestu

www.svobodnalesniskola.cz


Petr Hájek (*1976)

Zakladatel a majitel The Chemistry Gallery v Praze, galerie zaměřené na prezentaci mladých českých umělců. The Chemistry Gallery založil v říjnu 2008. Od té doby uspořádal více než 100 výstav v České republice i v zahraničí. Představil české mladé malíře a sochaře na mezinárodních uměleckých veletrzích v Evropě i v USA. Kromě galerie vede také uměleckou produkci Chemistry Brothers, která se zaměřuje na tvorbu kreativního obsahu či realizaci světelných a multimediálních instalací.


ORA neboli Originální regionální architektura. jsme mladý architektonický ateliér se sídlem ve Znojmě. Zajímá nás prostor, který obýváme. Hlavním tématem je pro nás maloměsto a jeho kontext.

https://www.o-r-a.cz/my

Ing. arch. JAN HORA

* 87-06-05

VZDĚLÁNÍ:
2012-13 (Ing. arch.) FUA TUL studio Antonín Novák
2011 UMPRUM Praha
studio RAUMLABOR Berlin
2010 Erasmus studijní stáž – MIMAR SINAN GÜZEL SANATLAR ÜNIVERSITESI (Istanbul, Turecko)
2006-2010 (Bc.) FUA TUL
studia Fránek, Gebrian, Suchomel, Šafer
2002-2006 Gymnázium Václava Hlavatého, Louny
PRAXE:
2014->>> ORA
02-08/2012Architectenbureau Marlies Rohmer (rohmer.nl)
02/2010-03/2010

Fránek Architects(franekarchitects.cz)
03/2010-05/2010

DaM architekti (dam.cz)
08/2009-01/2010 Center

for Central European Architecture (www.ccea.cz)
07/2008-07/2009

DaM architekti (dam.cz)

MgA. BARBORA HORA

* 88-10-17

VZDĚLÁNÍ:

2009-2015 (MgA.) UMPRUM Praha, ateliér A1 pod vedením prof. akad. arch. Jindřicha Smetany
2012 Erasmus studijní stáž – Gerrit Rietveld Academie Amsterdam
2011 UMPRUM Praha, ateliér Jiřího Pelcla

2004-2009 SŠUD Brno obor Hračka a dekorativní předměty

pod vedením Radana Pantůčka

PRAXE:
2014->>> ORA


Tomáš žije a pracuje ve Vacově – Vimperku. Věnuje se linorytu a bibliofilii. Ve Strakonicích představí svoji knihu linorytů s básněmi živoucí legendy šumavského undergroundu Františka Klišíka „Zpřítomnění aneb pocity Františka Klišíka, poety, jenž si pomalu zvyká, kterak jej osud žvýká, jak jej drtí ústa smrti do neuvěřitelné podoby stravitelné“

https://www.trigon-knihy.cz/zpritomneni


* 1981 / Strakonice. Malířka, ilustrátorka, grafička a oděvní návrhářka, majitelka hand made módní značky Odsvetlusky a malého knižního nakladatelství Knižnice Kodiak. Od ročníku 2019/2020 studentka ateliéru Malířství I. Roberta Šalandy na pražské AVU. Na Pecha Kucha Night bude mluvit o východiscích své rozmanité tvorby, slepicích, nočních můrách a předčasném odchodu do důchodu. Absolventka KVV PF JU v Českých Budějovicích.

 

www.odsvetlusky.cz


Tereza je původem Strakoňačka žijící v Praze a je, mimo jiné, produkční TEDx Prague.

Právě o této své aktivitě i o hnutí TEDxu vůbec bude mluvit ve svém vystoupení na Pecha Kucha Night Strakonice vol.8.


Začalo to v devadesátkových Strakonicích touhou zpřístupnit skejtovou výbavu a oblečení i místním nadšencům. Dnes má TempleStore několik kamenných poboček a eshop. Příběh o splnění nejednoho snu na Pecha Kucha Night Strakonice vol.8


Dva mladí cestovatelé, kteří si záměrně vybírají nepopulární destinace v bývalém Sovětském svazu. Jejich nejpodivnější „dovolená“ se ubírala za polární kruh do bývalého gulagu ve městě Vorkuta. Tato expedice v nich zažehla zájem o betonové architektonické výkvěty socialistického modernismu. Pro poslední destinace své panelákové rekreace zvolili např. Podněstří nebo středoasijské „stány“.


Od malička ho lákala práce v pivovaru, po studiu gymnázia odešel studovat vysokou školu ekonomickou, od prvního ročníku na vysoké už ale pravidelně chodil do pivovaru pomáhat. Práce v kanceláři mu prostě nedávala smysl. Pivovarnictví je řemeslo a člověk musí být srdcař. O klikaté cestě za svým snem nám povypráví osmý sládek měšťanského pivovaru Dudák.


Narodila se v Granadě v roce 1981, ale brzy se spolu s rodinou přestěhovala do Valencie, odkud její rodina pochází původně.
Titul v klasickém tanci na konzervatoři ve Valencii ukazuje velmi brzký zájem o moderní tanec. V době svých studií absolvovala stovky workshopů, ze kterých největší vliv na ní měl David Hernandez, David Zambrano, Malpelo, Jaume Policarpo a Santiago Sempere.

Zvědavost ji zavedla do Holandska, kde studovala v EDDC (European Dance Development Centre) s učiteli jako Tony Tacher, Eva Karczag, Mat Vooter nebo Ezster Gal. Její vzdělání se zde zaměřovalo především na vytvoření vlastního uměleckého jazyka.
Ve Valencii založila skupinu Karmelas, se kterou vytvořili řadu představení: Karmelas, (Re) initiation, In blanc, které byly, mimo jiné, představeny v okruhu alternativních divadel ve Valencii.

V roce 2007 odjela do Londýna, kde působila čtyři roky jako učitelka Alexandrovy techniky. Znovu zde spolupracovala s Tonym Tacherem v centru Laban a s Davidem Ncubem na jeho hře The Pink Toes Experience.
V Londýně rovněž vytvořila kabaret „The Day of the Dead“, představení, které protkává divadelní tradici a tanec. Představení bylo uvedeno v nočních klubech jako je Passing Clouds a Galleries pod názvem „Bacon St. Project“.

Vedle své umělecké činnosti vystudovala katalánskou filologii na univerzitě ve Valencii.

V současné době žije v Praze.

Alicia Cubells je umělkyně, která se věnuje vývoji a výzkumu tance, těla, mysli a slov.

http://www.aliciacubells.com/