Alicia Cubells | tanečnice


//

About

Narodila se v Granadě v roce 1981, ale brzy se spolu s rodinou přestěhovala do Valencie, odkud její rodina pochází původně.
Titul v klasickém tanci na konzervatoři ve Valencii ukazuje velmi brzký zájem o moderní tanec. V době svých studií absolvovala stovky workshopů, ze kterých největší vliv na ní měl David Hernandez, David Zambrano, Malpelo, Jaume Policarpo a Santiago Sempere.

Zvědavost ji zavedla do Holandska, kde studovala v EDDC (European Dance Development Centre) s učiteli jako Tony Tacher, Eva Karczag, Mat Vooter nebo Ezster Gal. Její vzdělání se zde zaměřovalo především na vytvoření vlastního uměleckého jazyka.
Ve Valencii založila skupinu Karmelas, se kterou vytvořili řadu představení: Karmelas, (Re) initiation, In blanc, které byly, mimo jiné, představeny v okruhu alternativních divadel ve Valencii.

V roce 2007 odjela do Londýna, kde působila čtyři roky jako učitelka Alexandrovy techniky. Znovu zde spolupracovala s Tonym Tacherem v centru Laban a s Davidem Ncubem na jeho hře The Pink Toes Experience.
V Londýně rovněž vytvořila kabaret „The Day of the Dead“, představení, které protkává divadelní tradici a tanec. Představení bylo uvedeno v nočních klubech jako je Passing Clouds a Galleries pod názvem „Bacon St. Project“.

Vedle své umělecké činnosti vystudovala katalánskou filologii na univerzitě ve Valencii.

V současné době žije v Praze.

Alicia Cubells je umělkyně, která se věnuje vývoji a výzkumu tance, těla, mysli a slov.

http://www.aliciacubells.com/