PKN vol #9

Pecha Kucha Night Strakonice vol.9 a podruhé ve Volyni 🙂 Tentokrát plně v režii Volyně V Dolyně

Volyňská Pecha Kucha Night, která se koná v pátek 18.10. 2019 bude věnována netradičnímu cestování. Po přednáškách vás čeká koncert Rigntnow a po celou dobu skvělé občerstvení připravované týmem volyňského food festivalu.

událost na facebook

Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek se vydali z Plzně po stopách legendární dvojice Miroslava Zikmunda & Jiřího Hanzelky napříč celou Asií, procestovali během 9 měsíců 32 zemí. Od Turecka až po Rusko urazili téměř 130 000 kilometrů! Jak se jim podaří jejich zážitky dát do formátu 20×20? Přijďte se podívat 18.10. do Volyně! Více se dozvíte: https://cestovatelska.show/


Ondřej Vlk projel na motorce 150 tisíc kilometrů za 9 let. Letos na jaře vše prodal, dal výpověď a odjel na Sibiř, jenomže po 3 týdnech byl zpět a zničenej, ale Vesmír mu dal druhou šanci, a tak ani vteřinu neváhal a znovu odjel. A jaká byla jeho cesta?


Jana v roce 2016 vyměnila několikaletou kariéru odborného asistenta na Katedře anglického jazyka a literatury FF ZČU a práci na doktorátu za krosnu a s jednoletým vízem v pase se vydala bez plánu a cíle za oceán do Kanady. Toulavé boty, shoda náhod a dlouholetý sen ji zavedl až do inuitské vesnice Tuktoyaktuk (NWT), nacházející se na břehu Severního ledového oceánu, kde strávila jako dobrovolník v tamější základní škole poslední tři roky. Zajímá vás, na kolik se liší škola v zemi půlnočního slunce od školy v jihočeském maloměstě?


Blondýna v Africe? Tak to je Volyňačka Maruška Pešková, oděvní návrhářka sportovního oblečení, která se nebojí. Pojďme se společně ocitnout na pár chvil v Gambii. Koho potkala na svých cestách a čím ji poznání cizí kultury obohatilo?


Petr cestuje po místech, kudy šla historie. Pochází z Prahy, ale utekl do azylu Jižních Čech, kde bydlí v chatě v lese. Vyjíždí do míst, kde se odehrály válečné události, nejčastěji ve 20. století, ale i starší. Porovnává formou koláží staré s novým. Navštívil všechny přístupné objekty předválečného těžkého ČS opevnění. Ke svým výpravám používal moped Betka, později velký skútr a Škodu Felicia 1,3 MPi combi. V současnosti má projetou střední Evropu a kus jižní a západní.


Martin je 21letý fotograf původem z Vacovic. Snaží se cestovat co nejlevněji a nejvíce ho lákají země se silnou historií a země východního bloku. Jeho poslední cesta byla do Uzavřené zóny Černobylské jaderné elektrárny.


Marmeládová královna a velká cestovatelka Blanka Milfait. Podnikáním se dostala na samotný vrchol, stala se mistryní světa, Ženou i Živnostníkem roku, její prvotina Příběh opravdové vášně zase bestsellerem. Pak chtěla od lidí. S tříměsíční dcerkou, narozenou na dálnici, odjela na rok po Evropě a Africe. Druhá dcera se narodila na Sicílii, při expedici po patnácti ostrovech světa. Syn přišel na svět loni, za uragánu, co pustošil Dolomity a jak jinak, než na cestě. Blanka projela na 70 zemí od Sibiře po Západní Saharu, od severní Ameriky po smutný ostrov ynys Enlli , ale říká, že jen posledních padesát za to stálo. Co je tím přesahem? Rodina. Cestování s malými dětmi považuje za zážitek přivedený sdíleném k dokonalosti. Chystá se do Mongolska a na velkou expedici z Patagonie na Aljašku, kdy z cest přijdou na svět čtvrtá a pátá kniha, a možná další potomek 🙂 www.blanka-milfait.com


Veronika o sobě a své rodině říká: “ Jsme (ne)normální rodina, která stihla s ročním dítětem projet kus Jižní Ameriky a o rok později vandrovat tři měsíce po Jihovýchodní Asii. Aneb jak sama naše babička o nás říká: Vy nejste normální! Nevím, co jsme, ale rozhodně si tu nenormálnost děsně moc užíváme.“ Více můžete přečíst na blogu, který Veronika věnovala své babičce http://milababicko.cz/.


Oliver / Oldřich Bažant inspirován filmem Útěk do divočiny si nastavil cíl – vidět poprvé v životě oceán a splnit si svůj sen poutí do Santiaga de Compostela. Co mu pomohlo překonat 3200 km dlouho cestu?.