Josef Smutný / Sudoměřské proudy z.s.


//

About

Ing. arch. Josef Smutný

 Architekt a moderátor diskusí o architektuře je aktivním členem České komory architektů a místopředseda spolků Člověk a prostor a Sudoměřské proudy. Vede vlastní architektonickou kancelář ilex design.
V letech 2011 – 2014 byl místopředsedou představenstva České komory architektů, a dodnes je aktivním členem pracovní skupiny pro zahraničí, kde zastupuje Českou republiku na konferencích na téma Politiky architektury (Architecture Policy). Zastupoval ČKA v poradním sboru Ministerstva kultury pro památkový zákon.
V současné době je předsedou Rady architektů města Liberec. Pro primátorku města Prahy organizoval a moderoval významné mezinárodní konference Principy plánování evropských měst. Celou jeho profesní kariéru provází péče o českou krajinu, vodu a památky. V současnosti převzal správu významné kulturní památky –
ruinu historického areálu bývalého pivovaru v Rudníku v Podkrkonoší.

Spolek Sudoměřské proudy, z.s. je nezisková organizace, která vznikla na podporu a ochranu řeky Otavy a přírody v okolí malebné vesničky na jihu Čech – Sudoměře. Spolek vznikl v roce 2018 jako reakce na prodej pozemků kolem řeky Otavy soukromníky či obcí Čejetice, pod kterou Sudoměř spadá.

sudomerskeproudy.cz

ilex.cz