Josef Poklop


//

About

Narozen v roce 1956. Dětství prožil v Blatné, kde navštěvoval základní školu. Střední průmyslovou školu strojnickou absolvoval ve Strakonicích. Následně vystudoval Vysokou školu strojní a elektrotechnickou v Plzni, obor kybernetika.

Po studiích pracoval v Závodu jaderného strojírenství Škoda Plzeň jako IT specialista a od roku 2005 byl projektovým manažerem na Správě informačních technologií města Plzně. Kybernetika, elektronika, robotika, fotografování a umění se staly jeho koníčky, kterým se věnuje od mládí dodnes. Realizuje svoji dlouholetou myšlenku na propojení svých koníčků do jednoho celku s cílem naučit roboty výtvarnému umění od starých mistrů po současné. Rád se setkává s lidmi, kteří realizují své myšlenky a nápady. Zúčastňuje se festivalů a výstav např. v rámci celosvětových veletrhů vynálezců a inovátorů Maker Faire.

K městu Blatná má dodnes velice blízký vztah, má zde řadu přátel a vzpomínek zejména na svého dědečka architekta a stavitele Jana Komance, který v Blatné a okolí postavil v letech 1918 – 1948 přes 90 významných staveb a domů (sokolovnu, vilu Jana Böhma, Základní školu TGM…). O životě, díle a příbězích svého dědečka v současnosti píše Josef Poklop knihu.