Jan Cina


//

About

 

Jan Cina (1988) je herec, dabér, moderátor, zpěvák a tanečník. Narodil se v Praze, ale jeho maminka pochází z Blatné a zde trávil i svoje dětství u babičky.

Již v mateřské škole se u něj začal objevovat herecký talent, čímž bavil své spolužáky. Protože jeho rodiče byli amatérští divadelní herci, hned od začátku jej v tomto směru podporovali.

Vystudoval hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři a poté absolvoval katedru alternativního a loutkového divadla na DAMU pod vedením režisérského dua SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský). Před kamerou se poprvé objevil ve filmu Zdeňka Tyce Smradi (2002). Poté následovala práce zejména pro televizi: Soukromé pasti, Ordinace v růžové zahradě 2, První krok, Terapie, O mé rodině a jiných mrtvolách, Semestr, Já, Mattoni, Svět pod hlavou, Pustina, Lynč, Dáma a král. Moderoval pořad pro děti Planeta YÓ, účinkoval v zábavném pořadu Tvoje tvář má známý hlas, jehož druhou řadu vyhrál. Ve filmu se objevil v dramatu Místa a Národní třída, v pohádce Čertí brko.

Je hercem na volné noze. Za ztvárnění role Špindíry v muzikálu Quasimodo ho porota Thálie vybrala do širší nominace za nejlepší výkon v kategorii Opereta a muzikál. Na divadle jste jej mohli vidět: v Divadle Kalich (muzikál Mauglí, Podivný případ se psem), A studiu Rubín (Přirození, Moje malá úchylka), Divadle Hybernia (Přízrak Londýna) divadle Studio DVA (Malý princ, Šíleně smutná princezna). Dabuje, moderuje, zpívá a působí také v hudební revuální kapele Olats Otesoc.